Bayan Şal Modelleri

Tesettürlü kadınların vazgeçilmezi olan şallar eşarplara göre daha çok tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden biri şalların hem daha kullanışlı olması hem de daha şık ve zarif durarak daha genç göstermesidir. Rengarenk şallarla tarzınıza en uygun şal modelini seçip yüzünüze en çok yakışan bağlama şekliyle kendinizi yansıtabilirsiniz. Bu noktada hangi şal modelini bağladığınız da oldukça önemli bir husustur. Bu konuda mevsime bağlı olarak şal modelinizi tercih ediniz.

Yaz aylarında şifon düz şalları tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak özellikle son dönemlerin yıldızı püsküllü şalları da kullanabilirsiniz. Desenli şalları da kıyafetlerinize uygun olarak kullanabilirsiniz. Kullandığınız kıyafetlerin tek renk ve düz model olmasına dikkat ediniz. Kıyafetinizin üstüne kullanacağınız şalınızı zıt renkte tercih ederek harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Kış aylarında ise ipek şallar ile puantiyeli çift renk şalları tercih edebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz şal modeli kadar şallarınızın rengi de önemlidir. Bu yüzden eğer açık tenliyseniz koyu renklerde şallar kullanabilirsiniz aynı zamanda göz makyajınıza uygun renkler de kullanabilirsiniz. Eğer koyu bir tene sahipseniz açık renk şalları tercih edin ancak özellikle fosforlu renklerden kaçının. Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz penye şal modellerini tercih edebilirsiniz. Penye şal modellerindeki en önemli problem ise şalı doğru bağlayabilme zorluğudur. Penye şalların ön kısmını tutturmak oldukça zor olduğu için pek tercih edilmez ancak penye şallar da sizi oldukça iddialı gösterir.

About Editör