Çizgili Etek Modelleri

Modayı takip eden kişilerin bu kış sıklıkla kullanacağı çizgili modelli kıyafetler olmuştur. Keskin renklere sahip çizgili modellerde en çok tercih edilen ve bu dönemin trendi siyah beyazdır. Bu çizgili kıyafet tercihimizde en çok çizgili etekleri görebiliriz.

Mini eteğin aksine son zamanlarda diz altı kloş etekler fazla rağbet gördü. Bu eteklerin siyah beyaz çizgi kombinasyonuna bizlerde sıklıkla şahit olduk. Genellikle bu tarz uzun ve kloş etek modellerinde kareli, çizgili koyu renkli etekler kullanılması daha uygun. Çünkü kloş model kişiyi olduğundan fazla kiloda göstermektedir. Bu yüzden sadece iki renk ve yatay çizgilere sahip ürünler tercih etmek yanlış olur.

En çok tercih edilen bir başka etek modelimiz de kalem etektir. Yılların eskimeyen modası diyebiliriz onun için. Çok fazla desen ve renk karışımının aksine kalem etek sadeliği ve şıklığı yansıtır. Üzerinde ince çizgilerin aksine boyuna konumlandırılmış kalın çizgiler bulunur. Ve genellikle çizgili kalem etek tercihinde neredeyse sadece siyah ve beyaz birleşimi kullanılır.

Ayrıca bu yaz en çok görülen kalem etek tarzı oldukça sık işlenmiş yatay çizgili eteklerdir. Ancak bundan sonraki dönemlerde modanın gerisinde kalacağı kesin.

Çizgili desenin yakıştığı bir diğer model de pileli eteklerdir. Sık pileler mini ya da ara boy olarak birkaç yıl daha modadaki önemini koruyacak gibi duruyor.

Bilek boy ya da daha uzun eteklerde de genellikle iki renk kombinasyonu kullanılmaktadır. Ancak bu kombinasyonlar siyah ve beyazın dışına çıkabilir.

About Editör