Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

Evlilik hazırlığının en keyifli ve hem de en stresli aşamalarının başlangıcında gelen gelinlik seçimi asla şüphesiz tüm gelin adayları için büyük bir ehemmiyet taşıyor. Kimi seneler ilkin daha çocukken gelinliğini hayal etmeye başlarken kimi için nikah zamanı alınana kadar gelinlik düşünülmesi gerekenler içinde yer almıyor. Evlilik hazırlığının gelinlik aşamasında işin içinden çıkamayacak duruma geldiyseniz telaşlanmayın, sizin için 8 maddelik bir yol haritası hazırladık.

Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

1. Bütçe belirleyin ve gelinlik almaya gittiğiniz mağazada bütçenizi danışmana açıklayın ki karşılayamayacağınız fiyatlı gelinlik seçeneklerini eleyerek sonuca ulaşmanızı sağlayabilsin.

2. Araştırın. Aklınızda kati bir model olsa da olmasa da ne olursa olsun internetten, dergilerden beğendiğiniz renk, model ve kumaşları kararlaştırın kafa karışıklığını önlemek için gelinlik alışverişine çıktığınızda bu tarz şeyleri dosya olarak telefonunuzda kayıtlı olduğuna güvenilir olun.

Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

3. Erken davranın. Düğünden minimum altı ay ilkin gelinlik araştırmaya başlayın. Gelenekler doğrultusunda hareket edecek olsanız da önden kendi araştırmanızı yapın. Aile büyükleriyle karar verme aşamasına ulaşmadan önce kararınızı netleştirmiş olursanız istemediğiniz neticelerle karşılaşmamış olmuş olursunuz.

Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

4. Planlı hareket edin. Aylar öncesinden araştırmaya başladığınız taktirde gelinlik seçimini birkaç güne sıkıştırmanız gerekmeyeceği için ara ara günde iki üç mağaza gezerek karar verin. Gelinlikçilerde fotoğraf çekimi genel anlamda yasak olduğundan beğendiğiniz modellerin özelliklerini not etmeniz sonradan daha net hatırlamanızı elde edecektir.

Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

5. Güvendiğiniz kişilerle gezin. Zevkine ve sizin için en iyisini istediğine güvenilir olduğunuz kişilerle alışverişe gidin ve mağaza gezmeye başlamadan ilkin istediklerinizi bu yakınınıza anlatın, böylece siz satış danışmanının ya da ruh halinizin tesiri altında karar verseniz de aslolan istediğinizi bulmanız için lüzumlu hatırlatmaları meydana getirecek biri olsun.

Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

6. Açık fikirli olun. Satış danışmanı tarzınız haricinde bir gelinliği denemenizi ısrar ettiğinde oldukça bitkin değilseniz şansınızı deneyin. Uzun senelerden beri sayısız gelin giydirmiş danışmanlar vücut tipinize ve cilt renginize uygun gelinliği bulmanızı sağlayabilir.

Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

7. Bedene değil duruşa odaklanın. Gelinlik içindeki metal korse benzer biçimde detaylardan dolayı hazır giyimden daha minik bedenli olabilir, bu yüzden giydiğiniz gelinliğin bedenine takılıp moralinizi bozmak yerine duruşuna gore karar verin ve bu anın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.

Gelinlik Seçmenin 8 Püf Noktası

8. Buluşma talep etmekten çekinmeyin. Gelinliği satın aldıktan sonrasında çoğu zaman 3 randevuda teslim aşamasına gelinir fakat içinize sinmeyen şeyler var ise arayıp extra buluşma isteyin. Randevularınız tadilat içeriyorsa memnun bulunmadığınız halde danışmanın ısrarıyla meydana getirilen değişikliği onaylamayın, o anda kabul edip sonradan değişim istediğinizde bu daha zor çözülebilmesine sebep olacaktır. Mutluluğunuz danışmanın işini kolaylaştıracak en mühim unsur bulunduğunu ihmal etmeyin.

 


 

 

About Tesettürlü Modeller