Günlük Spor Hamile Kıyafetleri

Anne olmak her kadının isteyeceği en güzel dilektir. Yaklaşık dokuz ay süren bu serüvenin ardından beklenen misafirin dört gözle doğması beklenir. Fakat kadınlar için masalsı düşlere sahip olan bu dilek, yaşanırken aynı masalsı etkiyi yaşatmamaktadır. Bebeğinizin kucağa alınacağı o ana kadar , 9 ay boyunca kadının sınavı başlar.
Dördüncü aydan sonra hızlı bir şekilde kilo alan biz kadınlar artık eski kıyafetlere sığamaz oluruz. Artan şişkinlik, bulunamayan kıyafetler oldukça can sıkıcı olabilmektedir.

Fakat kendinizi sıkıntıya sokmanıza gerek yoktur. Hamileler için üretilmiş çok tatlı, rahat ve spor ürünler bulunmaktadır. Genellikle penye ve pamuklu kumaş türlerinden üretilen bu giysiler hamilelerin rahatlığı ön planda tutularak üretilmektedir. Tişört, bluz, tunik veya badi olarak üretilen spor üstlerin altı tayt ve türevleri olmaktadır.
Ayrıca son dönemlerde en trend olan hamilelik elbiseleridir. Bahçıvan pantolonu, askılı, göğüs altı lastikli, göğüs altından sonra bollaşan, küloş, salaş, kalın askılı tamamen hamilelerin rahatlığına uygun olan modellerdir. Hareket kabiliyetini kısıtlamayan bu elbise ve bluzlar, çoğunlukla baskılı olarak üretilmektedir.

Bebek resimleri, karikatür mizahzenler vb görseller sıkça kullanılan tiplerindendir. Anne karnının üzerine denk gelecek, dikkat bebek geliyor, gibi mizahi sözler de sade tişörtlerin üstüne basılarak, tayt ile beraber kullanılmaktadır. Eğer hamilelik sürecinde, sizi sıkan elbiseler giyerseniz, yada eski giysilerinizi inadına giymeye çalışır iseniz, bu sizi demoralize eder. Doğum sonrasında, aldığınız kiloları büyük bir hızla vereceğinizi düşünün ve hamileliğinizin tadını çıkarın. Bir daha giymeyecek dahi olsanız, mutlaka hamile reyonlarına bir uğrayın.

About Editör