KİLOLU BAYANLAR HANGİ KIYAFETLERİ TERCİH ETMELİ?

KİLOLU BAYANLAR HANGİ KIYAFETLERİ TERCİH ETMELİ?
Fazla kilo probleminiz mi var? Giydiklerinizin kendinize yakışmadığını mı düşünüyorsunuz? Karamsarlığa düşmeden önce kıyafet tarzının vücut ölçüleri kadar zevk ve beğenilerle de alakalı olduğunu unutmayın. Yani kendinize yakışan ve vücudunuzu tanıyarak seçtiğiniz giysilerle istediğiniz hoş ve estetik görüntüyü yakalayabilirsiniz. Her ne kadar bayanlar hoşlarına giden her kıyafeti giymek ve denemek isterseler de aslında kendini bilen ve vücudunu tanıyan bayanlar hangi parçaların üzerlerinde daha iyi duracağına karar verebilirler.
Kilo alımı arttıkça bayanların yaptıkları en büyük hata salaş ve bol formlu kıyafetlere yönelmek. Hâlbuki bu tarz giysiler olduğunuzdan daha şişman görünmenize, basık durmanıza yol açacaktır. Bunun yerine göbek bölgesi gibi fazla kilolu yerleri ustaca saklayan, vücudunuzun daha ince olan bölgelerine yoğunlaşılmasını sağlayan kıyafetleri kullanmalısınız. Mesela boru paça pantolonlar her zaman daha zayıf algılanmanızı sağlar. Yine bazı giysiler kadınların hoşlanmadıkları vücut bölümlerini gizlemek için ustaca hazırlamıştır. Peplum adı verilen pli detayları ile göbeğinizi daha küçük gösterebileceğiniz gibi, basenden şikâyet ediyor ve tayt giymek istiyorsanız bunun için uzun gömlekleri ve tunikleri kullanabilirsiniz.
Yine kilolu hanımların kıyafet tercihinde siyahın önemli bir yeri vardır. Hâlbuki doğru bir kullanımla renkli olanları da giyebilir, çok da güzel görünebilirsiniz. Önemli olan çok açık renklere yönelmek yerine ince motifli desenleri, pastel tonları tercih etmeniz. Elbette siyah yine kullanmaktan vazgeçemeyeceğiniz renk olacak; ama siyah bir gömleği kırmızı bir pantolonla rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi desenli bir tuniği de siyah bir pantolonla tamamlayabilirsiniz.

About Tesettürlü Modeller