kış diyeti ile zayıflamak

KIŞ DİYETİ YAPARAK ZAYIFLAMAK İSTER MİSİNİZ?

Kadın ve erkeklerin en çok kilo aldıkları dönem kış aylarıdır. Kalın kıyafetlerin içine saklanmış olmak, soğuk havanın etkisi, dışarı çıkma ve spor yapma imkânının az olması hızla kilo almanıza sebep olabilmektedir. Bu yüzden yaza daha dinamik, zinde ve güzel girebilmek için mevsimin olumsuz etkilerini en aza indirip yediklerinize dikkat etmeli ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için kış aylarının avantajından yararlanmalısınız. Peki, neler yapabilirsiniz?
İlk önce kilo vermeye karar vermeniz ve bunun için psikolojinizi hazırlamanız gerekir. Unutmayın ki diğer türlü her diyet programı pazartesi başlayıp Salı bitmeye mahkum olacaktır.

 

Kendinizi aç bırakarak zayıflamayacağınızı bilmelisiniz. Bu sadece kaslarınızın erimesine ve sağlığınızın bozulmasına yol açacaktır. Bunun yerine uzun vadede emin adımlarla ilerleyin. Hızla verilen kiloların tekrar döndüğünü ve bunun da psikolojinizi olumsuz etkilediğini unutmayın.
Her diyet programı herkeste aynı etkiyi göstermez. Bunun yerine vücut tipinize ve size özel diyet programlarına yönelmelisiniz. Ancak bu şekilde fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Diyet kadara spor yapmak da önemlidir. En azından günde yarım saatlik yürüyüş bile sarmayı ve diyetin vereceği tahribatı engelleyebilir.
Kış aylarında hava erken karardığı için bunu bir avantaja dönüştürün ve erken yatın. Akşam 19.00 veya 20.00’dan sonra bir şey yememeye özen gösterin.
Öğün aralarını ceviz ve fındık gibi doyurucu besinlerle geçiştirin.
Karbonhidratı azaltın. Bunun kilo vermenizi kolaylaştırdığını göreceksiniz.
Sabah kahvaltısını diğer öğünlere göre daha sağlam yapın, kahvaltıda lifli yiyeceklere ve bol yeşilliğe yer verin.
Porsiyonlarınızı küçültün. Normal yemek rutinlerinizi değiştirip yarı yarıya azaltmanız da etkili olacaktır.
Aç kalmak yerine az kalorili ama doyurucu gıdalara yönelin.
Kalorisini az bulduğunuz için meyveye fazla yüklenmeyin ve her şeyi kararında yemeye çalışın.
Günlük su tüketiminizi artırın ama fazla da abartmayın; çünkü uzmanlar çok fazla su tüketmenin de çeşitli rahatsızlıklara yol açtığını söylemektedir.

About Tesettürlü Modeller