Kışlık Ferace Modelleri

Günümüzde tesettür modası oldukça gelişti. Kışlık ferace modelleri de bu gelişime ayak uyduranlardan oldu. Birbirinden güzel renk ve tasarımlarıyla her yaş aralığına da hitap etme özelliğiyle tercih edilme sebeplerinden biri tabii ki.

Soğuk kış günlerin de bizi sımsıcak tutacak, rahatlık ve şıklık kazandıracak feraceler farklı modelleriyle özellikle de tesettürlü hanımların talep ettiği bir dış giysi türü.

Genellikle siyah renk kullanımıyla hayatımıza giren feraceler şimdilerde farklı renklerde de üretilmekte. Öncelilikle üzerinizde dışarıya çıkmaya uygun olmayan her ne giyiyorsanız giyin acil sokağa çıkma gereği duyduğunuzda bu feraceler her tarafınızı kapatma ve gizleme özelliğiyle üzerinize alıp hemen gideceğiniz yere gitmenizde size yardımcı olacak bir kurtarıcı olacaktır. Hayatımıza pratiklik katan bu özelliği bile feracenin tercih edilme sebebi olabilir.
Feraceler genellikle önden fermuarlı modelleri ile kullanılmakta. Üzerinde çiçek motifleri bulunanlar olduğu gibi zemini siyah tercih edilenlerin üstüne sarı veya metalik renkte simli iplerle motif işlenenleri de var.

Başka bir alternatifi de bu feracelerin önden düğmeli, çıçıtlı ve iplerle bağlamalı modellerinin de olması. Giysiye biraz daha hareket katmak için kullanılan kolları valonlu feracelerde şıklığınıza katkıda bulunacaktır. Yaka kısmın da başlayıp etek ucuna kadar inen kıvrımlı kesilmiş fırfır tasarımlarlıda zevkinize hitap edebilir

Sizin tercihinize göre, omuz kısmında vatka kullanılarak hazırlanmış olanları gibi, vatka kullanılmadan satışa sunulmuş olanlarını da bulmanız mümkün.

Kışlık ferace modellerinde en çok tercih edilen kaşe kumaş türü, kullanım kolaylığı ve soğuk havadan sizi koruma özelliğiyle de cezp edici olabilir.

Rengi, deseni, kesimi gibi bir birinden farklı özelliklerini dikkate alarak seçeceğiniz feraceler üzerinize giydiğiniz de sizi mutlu edecektir.

About Editör