Kışlık Tesettür Abiye Modelleri

Abiyeler hem kışın hem yazın, hem açık bayanların hem kapalı bayanların kıyafet seçimlerinde ilk tercihleri arasındadır. Her türlü ortama göre uygun olup bir de tercihlerimizi düzgün yaptığımız zaman olağanüstü bir güzellik katar.

Özellikle kış mevsiminde kullanacaksak eğer ve de tesettürlü abiyelerde aranan özellikleri sıralarsak;
Kışın tercih edilecek abiye özellikle kapalı bayanlarımız tarafından kullanılacak modeller uzun, boyun ve kol kısımları kapalı modeller seçilmelidir. Hatta kumaşı diğer kumaş türlerine göre rahatsızlık vermeyecek, bunaltmayacak ve fazla terletmeyecek kumaş seçilmelidir.

Abiyelerde kumaşı kadar etkili bir diğer faktör renkleridir. Yerine göre koyu renler, yerine göre canlı renkler tabi mevsimine göre tercih edilmelidir. Kışlık abiyelerde tercih edilen renkler siyah, mor, lacivert, bordo, asker yeşili ve bunun gibi koyu renkler.

Renklerden sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise vücudumuzu tanıyım ona göre seçim yapmamız gerekir. Kilosu ile başı dertte olan kapalı bayanların renkten de öte vücuduna yakışanı, fazla vücut hatlarını belli etmeyeni tercih etmelidirler. Yani bir nevi abiye hem şık hem de vücudunuzu kamufle edebilecek modellerden olursa isabetli bir tercih yapmış olursunuz. Sizleri hem zarif göstermeli hem de sizi vücudunuzla birlikte uyum içerisinde göstermelidir.

Yaşımızı da dikkate alarak seçim yapmalıyız. Bizlere yakışmayacak, komik duruma düşürecek, yakışmayacak abiye modellerinden olabildiğince uzak durmalıyız. Eğer karar vermede zorlanıyorsak reyon görevlilerinden ya da tercihlerine güvendiğimiz birilerinden yardım isteyebiliriz.
Kışın hem hasta olmamaya, hem şık görünmeye çalışıyım derken komik duruma düşmeyin. Tercihlerinizde daima kendinizi ve vücudunuzu düşünerek karar verin.

About Editör