Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu ayakkabı düşkünü biz kadınların vazgeçemediği platform topuklular bu senenin de oldukça tercih edilenleri arasında. Bir topuklu ayakkabı ile basit bir kombini daha dikkat çekici yapabilir, ayrı bir hava katabilirsiniz. Bunun için doğru ayakkabı seçimi yapmalı ve bütünlük sağlamasına dikkat etmelisiniz. İlk zamandan beri çok tercih edilen ve modasını hiç kaybetmeyen platform topuklu ayakkabılar farklı çeşidi ve yapısıyla da oldukça rağbet görmektedir. Deri yapılı platform topuklu ayakkabılar en çok satanlar arasında yer almaktadır. Geniş renk skalası ile kişiler her istediği renge kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bir başka en çok tercih edilenler arasında süet yapılı platform topuklu ayakkabılardır. Deri türü kadar renk çeşidine sahip değildir.

Siyah, bordo ve lacivert ile sınırlı olabilmektedir. Ancak buna rağmen oldukça beğenilmekte ve sık tercih edilmektedir. Bazen de istenilen renge ulaşılamadığından deri tarzı tercih edilmektedir. Platformun son zamanlarda popüler olan ve daha çok özel günlerde tercih edilen simli yapı türü oldukça ilgi görmektedir. Beyaz, bronz, gümüş ve altın renkte simli topuklular parlaklık sevenlerin gözdesi. Özellikle gelinler özel günlerini beyaz simli platform ile desteklemektedir. Ancak bu tür de geniş renk aralığına sahip olmamasına rağmen oldukça rağbet görmektedir.
Platform ayakkabının şekil açısından önünün sivri burun veya yuvarlak burun dedikleri çeşitleri bulunmaktadır. Ayağınıza en yakışan doğru tarzı bularak doğru ayakkabı seçimi yapmalısınız.

Platform topuklu ayakkabının topuk şekli de rengi kadar büyük öneme sahip. İnce topuk daha çok özel günlerde tercih edilirken kalın topuk hatta dolgu topuk günlük yaşantımızda kolaylıkla kullandıklarımız arasına girmiştir.
Kalın topuklu platformlarda genellikle bot tarzı görülmekteydi, ancak son zamanlarda kullanımı daha kolaya kaçtığından açık modellerini de yaptılar. Tıpkı dolgu topuk platformlarda her modeli bulabildiğimiz gibi o modelde de bulabilir hale geldik. Özellikle yazlık elbiselerde kullanılan açık dolgu topuk ayakkabılar doğru seçim ile mükemmel uyumu yakalayabilir.

About Editör