Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettürlü gelinlerin saç sorunu yokmuş gibi görünse de onların da diğer gelin adayları gibi gelin başı problemi vardır. Aynı saç yapımı gibi baş örtüsünün de süslenmesi gerekir ve duvağa uygun hale getirilir. Baş örtüsü çeşitli toka ve boncuklarla süslenerek güzel bir görünüm oluşturulur. Örtüye şekil vermek de en az saça şekil vermek kadar zor ve zahmetli bir iştir. Gelin adaylarının hayalindeki gelin başını yapabilmek için kuaförler çok titiz çalışsa da sizin istediğiniz yapılanla her zaman uymayabilir. Bu nedenle daha önceden bir saç provası yapmaya özen göstermelisiniz.

Tesettür başı yapılırken öncelikle yapılan modelin gelinliğin modeline ve tarzına uygun olması gerekir. Sade bir gelinliğe abartılı bir gelin başı yapıldığında hoş bir görüntü ortaya çıkamayacağı için dengenin sağlanması gerekir. Gösterişli bir gelinliğin üzerine de yine çok abartılı bir gelin başı yapılmamalıdır. Gelin başı ile gelinliğin yarışması hoş bir görüntü ortaya çıkartmaz. Bu nedenle gösterişte dengenin sağlanması güzel bir görünüm ortaya çıkarmak açısından çok önemlidir.

Gelin başı yapımında bu sezon daha çok inci tokalar ve iğneler tercih ediliyor. Duvak ile baş örtüsünün aynı renk olması bütün bir görüntü oluşturması için çok önemlidir. Gelin başı yapımında sim kullanılacaksa bunun abartılmaması gerekir. Fazla parlak bir görünüm gözü rahatsız edebilir ve hoş bir görüntü oluşturmayabilir.

About Editör