Tulum Elbise Modelleri

Elbiselerin belden altı kısımları pantolon veya şort olan kıyafetlere tulum denilmektedir. Tulumlar farklı tasarımları ile her zaman farklı ve şık parçalar olmuşlardır.

Genellikle kışlık tulum elbiseler pantolon, yazlık tulum elbiseler de şort şeklinde olmaktadır. Yazın tercih edilen pantolon şeklindeki tulum elbiseler de vardır ki bunlar çok ince kumaştan yapılmaktadır. Yazın serin akşamlarında son derece iyi bir tercih olan bu tulum elbiseler doğru ayakkabı, aksesuar ve saç tercihleri ile şık bir kombin oluşturmaktadır.

Kışın tercih edilen şort şeklindeki tulum elbiseler de kalın kumaştan (genelde kadife veya deri tarzı) yapılmaktadır. Kışın sürekli pantolon giyinmekten sıkılanlar için çok cazip bir modeldir. Altına giyilen kalın ve renkli koton çoraplar ve tulumların içine giyilen bluz veya kazaklar ile hem şık hem de spor bir görünüm kazanılmaktadır.
Ayrıca bahar aylarında yine uzun çoraplar ve tulumun içine giyilen gömleklerle iş toplantıları kombini yapılabilmektedir.

Tulum elbiselerin en tarz durduğu modelleri ise jean kumaştan yapılanlarıdır. Hem kış mevsiminde hem de yaz mevsiminde giyilebilen jean tulum elbiseleri kombinlemek kolay ve zevklidir.

Jean tulumların altına giyilen düz taban ayakkabılar bu tulumlar için en doğru seçimdir. Salopet tarzındaki jean tulumlar her dönem için moda olabilecek kıyafetlerdir. Kadife kumaştan yapılan tulumlar veya ince kumaşlardan yapılan tulumlardan farklı olarak; jean tulumlar yazın veya bahar aylarında ince bluzlerle, kışın da kalın kazaklarla giyilebilirler.

About Editör