Yaz Düğünleri için Büyük Gövde Abiyeler

Hiçbir süre için yazları düğünlerin niçin arttığını anlayamamışımdır. Sıcak hava yapış yapış rutubet… Bunların hangisi bir gelini cezbeder bilemiyorum. Fakat bir şeyler cezbediyor olmalı ki yazları düğünlerin ciddi oranda arttığına tanık oluyoruz. ?

Her yıl haziran sonu geldi mi evlere düğün davetiyeleri de gelmeye başlıyor. Haliyle -özellikle de yakın çevreden birisinin düğünü ise- giyim arayışları başlıyor. Hepimiz bütçesine, zevkine gore bir şeyler bulmanın peşine düşüyor. Geçen yıl bu sıkıntıyı yakından yaşamış birisi olarak bu arayışın oldukça yorucu olabildiğini biliyorum. Bu yüzden sizin işinizi birazcık olsun kolaylaştırmak istedim. Birkaç değişik büyük gövde abiye elbiseyi bu yazıda bir araya getirdim. Hep birlikte incelemek ister misiniz? Yaz Düğünleri için Büyük Gövde Abiyeler

Saliha markası daima olduğu benzer biçimde bu yıl de koleksiyonunda birbirinden şık abiye elbiselere yer vermiş. Oldukca belirgin bir çizgiye haiz olan marka mütevazi ve şık parçalar çalışıyor.

Aysira modelleri de tül pelerini ile birazcık daha çağıl bir havaya haiz. Baştan ayağa işlemeli kumaşı hakkaten göz dolduruyor!

Yaz Düğünleri için Büyük Gövde Abiyeler

Arıkan markası aşağıdaki abiye elbisesinde bu yıl çokça karşılaştığımız güpür çiçekleri kullanmış. Trendlere uygun bir detayla zenginleştirilen elbise mütevazi kesimi ve ağır kumaşı ile klasikliğini de koruyor.

Yaz Düğünleri için Büyük Gövde Abiyeler

Saliha markasının Afra brokar elbisesi bu yazıdaki favori parçam. Osmanlı kaftanları çağrıştıran modeli hem oldukça çağıl hem de oldukça klasik. Adeta iki süre içinde bir köprü benzer biçimde. Klasik parçalardan sıkılan, daha değişik bir tasarım tercih etmek isteyenlerin oldukça seveceğine inanıyorum. Hem de yaş olarak da oldukça gençlerin de kullanabileceği renkli bir parça.

Yaz Düğünleri için Büyük Gövde Abiyeler

Bu biçim şifon parçalı, şifon yelek yada hırkalı abiye elbise modellerini sıkça görüyoruz. Kişisel gözlemlerime gore orta yaş ve üstü büyük gövde tesettürlü hanımefendilerin en oldukça tercih etmiş olduğu modellerden birisi.

Şifon detaylar çoğu zaman kusurlu kabul edilen bölgeleri gizleyecek şekilde yerleştirildiği için daha komforlu bir seçenek olarak görülüyor. He&De markası daima koleksiyonunda bu biçim birkaç değişik modele yer veriyor. Eğer bu şekilde bir parça arıyorsanız markanın koleksiyonuna göz atmanızı tavsiye ederim.

Alia büyük gövde tesettür giyim koleksiyonu için bundan önceki yazımıza göz atabilirsiniz.

 

 


 

 

About Tesettürlü Modeller