Yeni Sezon Battal Boy Tesettür Abiye Elbiseler

Büyük beden tesettür giyiminde abiye elbise seçenekleri ne yazık ki çok yetersiz. Günlerdir 18 yaşındaki, kilolu kızım için 48 beden tesettür abiye elbise bakınıyorum. Tesettür satış sitelerinin hepsini gezdim ama ne istediğimiz gibi bir abiye bulabildim, ne de beden olarak 48 bedeni buldum.

Büyük beden abiye olarak bir sürü güzel elbiseler var ama gençlere göre değil, daha çok anne elbisesi veya anne abiyesi denebilecek tarz da elbiseler var. Abiyeler malum fiyat olarak ta oldukça yüksek, önce fiyatlarına baktım. bütçe olarak ne kadar ayırabileceğimi belirlediğim için belli bir fiyatın üstüne çıkamazdım. Baktım ki fiyat olarak araştırmak işe yaramıyor, beden olarak araştırdım. 46 Bedenden daha büyük abiyeler hep orta yaşlı hanımlara göre anne elbiselerinden oluşuyor. Genç kızlar için olanlar ise 38 beden ile 46 beden arası bulunabiliyor. Tabi 46 bedeni bulabilmek için de çok hızlı davranıp bitmeden alabilmek gerekiyor.

Yani araştırmakla bulamayacağıma karar vererek ya özel olarak beğendiğimiz model de bir abiye diktirmeye veya çevremizdeki mağazaları da dolaşarak uygun bir elbise bulmaya çalışmaya karar verdik şimdilik.

Malum kış bitti, bitiyor. İlkbahar başlangıcında nişanlar düğünlerde son hızla başlıyacak. Özellikle benim ve kızım gibi büyük beden giyinen hanımlar şimdiden kendi bedenlerine uyacak en beğenecekleri, en güzel büyük beden tesettür abiye modelleri araştırmaya başlasın.

Tesettür giyim tasarımcılarının bu konuda birşeyler yapmaları lazım. Malum ülkemizde çok sayıda büyük beden genç bayan var.Sadece kiloları yüzünden beğenmedikleri elbiseleri veya mecburiyetten anne abiyelerini giymek zorunda kalmasınlar.

Bu kadar eleştiri yaptıktan sonra konumuza dönersek aslında çok güzel battal boy abiyeler de yok değil. Ama tarz ve zevk meselesi. Herkesin beğeneceği tasarımları bulmak çok zor.

Mesela sizler için seçtiğim modanisa sitesinde satılan 2014 yeni sezon büyük beden tesettür abiyeler aslında çok güzeller. Tabi benim gibi orta yaşlı hanımlara göre oldukça güzel ve ince işçilikli kıyafetler.

Taşlı, dantel detaylı, şifon, üstü ceketli, bluzlu, tül ve işleme detaylı farklı renk ve tasarımlardaki abiyeler oldukça hoş.

Nurla Abiye tasarımı olan bu zarif ve yazlık büyük beden abiye elbiselerinin fiyatları 105 TL ile 340 TL arasında değişiyor.

44 Bedenle 50 beden arası bulmak mümkün, tabi erken davranırsanız.

About Tesettürlü Modeller